Jurnalist (specialist e-media)

Intellect Group №14511354, 28 august 2024
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Cerințe:

- Abilități excelente de redactare și editare în limba română.
- Cunoștințe de CMS, SEO și gestionarea rețelelor sociale.
- Aptitudini puternice de investigare și verificare a informațiilor.
- Limba română nativă, rusa la nivel avansat, iar cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.

Responsabilități:

- Scrierea și redactarea știrilor pe teme economice, politice, sociale și de altă natură, atât din Republica Moldova, cât și la nivel global.
- Preluarea, rescrierea și traducerea materialelor pentru publicare.
- Cercetarea și identificarea subiectelor de actualitate și de interes pentru public.
- Colaborarea cu echipa editorială pentru planificarea și coordonarea conținutului.
- Monitorizarea și analiza tendințelor și feedback-ului din rețelele sociale pentru a ajusta strategia editorială.
Telefon:
+373 621 98 076
Persoana de contact:
62198076
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide