Laborant chimist

Vinăria Căinari S.R.L. №4526717, 28 noiembrie 2016
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Cerinte :
- Studii medii sau superioare de specialitate (chimie, chimie alimentara).
- Experienta pe pozitii similare
- Citirea si intelegerea cartilor tehnice ale aparatelor din laborator
- Cunoasterea legislatiei in vigoare

Competente:
- Abilitati de comunicare si relationare
- Abilitati de organizare si planificare
- Capacitatea de a lua decizii la nivelul functiei
- Capacitate de analiza si sinteza
- Grad de concentrare maxima
- Atentie la detalii
- Acuitate vizuala, simtul mirosului, gustului dezvoltat.

Descrierea jobului

- Efectueaza analizele solicitate conform legislatiei in vigoare.
- Face analize la probele de vin aflate in sectia vinificatie-conditionare si sectia de imbuteliere: taria alcoolica, aciditate, bioxid de sulf liber si total, extract, zaharuri si alti parametri;
- Interpreteaza corect rezultatele analizelor
- Participa la intocmirea actelor de livrare a vinurilor
- Transmite buletinele de analiza imediat dupa finalizarea rezultatelor.
- Elibereaza si semneaza buletinele de analiza.
- Prepara reactivii pentru analiza, respectand modul de lucru si concentratiile stabilite.
- s.a.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide