Manager achiziții

VITAFOR
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Vitafor este o companie autohtonă de distribuție a produselor alimentare en-gross. Compania activează pe piață din anul 2004.
În prezent Vitafor este și producător de un șir de branduri proprii, în conformitate cu cele mai înalte standarde europene. Detalii pe www.vitafor.md
Responsabilități:

Gestionarea relațiilor cu furnizorii, identificarea de noi furnizori (negocierea contractelor, condițiilor de plată si de livrare, căutarea noilor furnizori cu prețuri și condiții accesibile);
Analiza prețurilor pieții de mărfuri;
Lucrul cu pachetul de acte de achiziții (solicitarea și analizarea ofertelor de preț, elaborarea comenzilor, negocierea termenilor cu furnizorii, monitorizarea întregului proces de comandă private label, verificarea actelor pentru import/export - invoice, packing list, CMR, monitorizarea procesului de certificare a mărfurilor în instanțele de stat);
Monitorizarea stocurilor cu furnizorii;
Colaborarea cu departamentele companiei în vederea asigurării materialelor necesare pentru realizarea planului propus;
Evidența reclamațiilor sau neclarităților apărute în urma importului necalitativ;
Planificarea importului de mărfuri impreună cu departamentele companiei;
Monitorizarea corectitudinii intrărilor de produse alimentare de la furnizori.

Cerințe față de candidat:

Studii superioare;
Experienta în domeniu (ar fi un avantaj);
Abilități de comunicare și conlucrare la un nivel înalt;
Abilitate de a dezvolta relații interpersonale;
Abilități analitice și strategice;
Cunoașterea limbii române, ruse și obligatoriu a limbii engleze (la nivel avansat).

Condiții de muncă:

Salariu stabil;
Intreg pachet social;
Un colectiv tânăr și prietenos.

Adresa: str. Valea Bîcului 5/3.

Rugăm să expediați CV cu foto la adresa de e-mail: hr@vitafor.md.
Candidații selectați vor fi contactați (pentru interviu). E-mail: hr@vitafor.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide