Manager Finanțe

MCF-Engros №14723654, 17 octombrie 2024
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: De la 20 000 Până la 30 000 MDL
Program de muncă: Full-time
Acest anunț este adresat DOAR candidaților gata să treacă la acțiune, nu să stea pe bancheta de învățare!
Ce trebuie sa faci:

Analiza datelor financiare ale companiei pentru dezvoltarea unor noi strategii eficiente;
Elaborarea rapoartelor și previziunilor cu privire la situația financiară a companii: bugete de venituri și cheltuieli, fluxuri de numerar, indicatori de performanță financiară, alte rapoarte de natură financiară în legătură cu activitatea organizației;
Identificarea și analizarea tendințelor financiare și furnizarea de recomandări pentru îmbunătățirea performanței financiare;
Colaborarea cu departamentele operaționale și de vânzări pentru a identifica oportunități de creștere și îmbunătățire a profitabilității;
Participarea la procesul de raportare financiară și asigurarea conformității cu regulamentele și politicile interne și externe;
Dezvoltarea și implementarea procedurilor de control financiar intern pentru a asigura precizia și integritatea datelor financiare.

Cerințe pentru candidat

Studii superioare în economie, finanțe, contabilitate etc.;
Cel puțin 2 ani de experiență într-un rol similar;
Cunoaștințe avansate în Excel (cunoașterea formulelor complexe DAX, tabelelor Pivot), inclusiv experiență în utilizarea funcțiilor financiare, Power BI, Tableau sau alte programe similare;
Experiență de lucru cu sistemul ERP (constituie avantaj);
Cunoașterea standardelor și a regulamentelor contabile și fiscale;
Cunoașterea și înțelegerea indicatorilor economici, capacitatea de a-i interpreta;
Cunoașterea elementelor de bază ale contabilității și principiile construirii situațiilor financiare;
Abilitatea de a lucra cu termene limită strânse și de a gestiona mai multe sarcini simultan, de a analiza volume mari de date;
Abilități de efectuare a analizelor plan-fact;
Dorință de dezvoltare și avansare;
Cunoștințe excelente de limba română și rusă.

Responsabilități:

Analiza creantelor;
Lucrul cu debitorii;
Analiza vânzărilor și încasărilor;
analiza indicatorilor de performanță a producției;
extragerea informatiilor din baze de date;
Efectuarea plăților și conlucrarea cu contabilitatea;
oferirea ajutorului în timpul analizei rapoartelor operaționale (de exemplu, rapoarte săptămânale de vânzări).

La toate acestea noi oferim:

program de lucru de luni pînă vineri, cu orar flexibil de la 8-00 la 17-00;
o ambianța de lucru plăcută într-o echipă motivată și în dezvoltare;
oferim un salariu motivant + bonusuri;
Pachet social deplin;
Telefonie corporativă.

Dacă te regăsești în cele de mai sus expediază-ne CV-ul tău la adresa de e-mail anticamera@mcf.md cu mențiunea „Manager Finanțe”.
Doar candidații selectați în baza CV-ului vor fi contactați pentru interviu. «MCF-ENGROS» SRL
E-mail: anticamera@mcf.md
Site: www.mcf.md
Aplica fără CV
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide