Producător(oare) știri social-media

Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Responsabilități:

Crearea, editarea și publicarea conținutului audio și video pe site-ul Companiei;
Monitorizarea constantă a surselor media pentru a identifica subiecte de interes și a crea conținut captivant și actualizat;
Verificarea și veridicitatea informațiilor din surse multiple și adaptarea lor pentru a se potrivi stilului și tonului site-ului;
Elaborarea de strategii pentru creșterea numărului de urmăritori și a implicării acestora;
Editarea și revizuirea conținutului pentru a asigura acuratețea, claritatea și coerența textelor;
Respectarea standardelor de etică și integritate jurnalistică în toate articolele publicate;

Cerințe:

Studii superioare în domeniul jurnalismului sau domenii conexe;
Experiență anterioară în producția Radio/TV sau în gestionarea conținutului pe social media;
Abilități excelente de scriere și comunicare în limba română;
Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj;
Abilități de cercetare, sintetizare și organizare a informațiilor;
Atent la detalii, respectarea termenelor limită și capacitatea de a lucra sub presiune;

Beneficii:

Angajare oficială;
Un mediu de lucru proactiv;
Salariu motivant;
Oportunități nelimitate de dezvoltare personală și profesională.

Dacă sunteți interesat (ă) de această ofertă de lucru, vă așteptăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail angajare@trm.md, pentru detalii suplimentare ne puteți contacta la numărul de telefon: 022 721 866, 0672 56 740
Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați. E-mail: angajare@trm.md
Telefon: 022 721 866, 0672 56 740
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide