Responsabil productie

Fujikura Automotive MLD №4066313, 7 iulie 2016
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Peste 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
PROFILUL CANDIDATULUI:

Minim 5 ani experienta intr-o companie producatoare de cablaje auto
Minim 3 ani experienta intr-o functie similara (productie cablaje)
Minim 2 ani experienta in coordonarea unei echipei
Limba Engleza (mediu-avansat)
PC Skills (MS Office)

RESPONSABILITATI:

Responsabil cu activitatea in sectiile de taiere si pregatire
Supervizeza si asigura realizarea planului de productie zilnic, saptamanal si lunar in conformitate cu planificarile intocmite
Urmareste si este responsabil de realizarea nivelului de eficienta stabilit
Lucreaza activ pentru atingerea obiectivelor de calitate (0 defecte)
Participa la actiunile de control al calitatii organizate in segmentul sau de productie
Schimba ordinele de taiere in functie de urgentele aparute
Se asigura ca masinile de taiere aflate in functiune taie firul in functie de ordinul de lucru
Asigura buna functionare a masinilor comunicand departamentului de intretinere eventulalele probleme legate de avarii
Se asigura ca depozitul de materie prima a receptionat comanda productiei
Urmareste urgentele de la sectia taiere care trebuie realízate si demareza procesul de productie in functie de ordinea importantei si a referintelor
Supravegheaza direct sefii de sectie pentru ca acestia sa-si indeplineasca activitatile zilnice
Repartizeaza operatorii pe fiecare tura astfel incat sa existe un echilibru intre cele trei schimburi si planifica modul in care operatorii ar trebui sa se prezinte la orele suplimentare
Se asigura de realizarea normei zilnice
Se asigura ca subordonatii au fost instiintati cu privire la responsabilitatile lor si ii instruieste tehnic, in functie de situatie
Colaboreaza cu departamentul de Resurse Umane in vederea asigurarii intretinerii, actualizarii si dezvoltarii bazei de date privind formarea si evaluarea profesionala a angajatilor din subordinea sa precum si a indicatorilor de rotatie si absenteism

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV-ul pe adresele:

recrutaremld@fujikura-automotive.com
aciurea@fujikura-automotive.com

Sau sa sune la numarul de telefon 076711191.

Odata primita aplicatia dumneavoastra prin posta electronica, veti fi contactat pentru programarea unui interviu. Va rog sa specificati in mesaj postul Responsabil Productie, pentru care aplicati!

Va multumim!

Telefon:
+373 767 11 191
Persoana de contact:
Alexandra Ciurea
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide