Sales Analyst

COCA-COLA Îmbuteliere Chişinău
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
TE RECUNOȘTI ÎN DESCRIEREA DE MAI JOS?

Prefer calculele și sistematizarea informației;
Lucrez bine în echipă;
Caut să-mi dezvolt continuu abilitățile pentru a rămâne la curent cu tendințele din domniul analitic;
Mă interesează rezultatele și acuratețea datelor livrate;
În tot ceea ce fac, mă ghidez după sistematizare și rezultat;
Am studii superioare finalizate în domeniul mathematic, fizic, economic, informatic;
Am experiență într-un job similar (constituie un avantaj);
Am operat cu Excel, Power Point (Power BI constituie un avantaj);
Am cunoștințe medii de limba engleză.

RESPONSABILITĂȚILE-CHEIE

Misiunea ta zilnică: elaborarea rapoartelor de vânzare în diferite formate – pe locaţii/perioade de timp/produse /lideri de echipe/agenţi vânzări;
Vei realiza și edita rapoartele de vânzare şi distribuţie pentru monitorizarea etapelor de atingere a obiectivelor de vânzări pe regiune, arie, echipă, agent vînzări;Vei atinge targetele de vânzări prin implementarea tehnicilor noastre de top pentru vânzare şi activare;
Vei utiliza infrastuctura pentru a monitoriza evoluţia vânzării şi să furnizeze cu acurateţe date echipei de vânzări pentru realizarea indicatorilor lunari;
Vei împărtăşi exemple de bune practici cu colegii tăi pentru a vă ajuta reciproc să vă devoltaţi competenţele;
Vei colabora cu reprezentanții altor departamente în vederea livrării/obținerii datelor ce vor fi utilizate în analize;
Vei întreține baza de date cu clienţii.

Dacă eşti interesat în această poziţie aplică on-line sau expediază CV-ul tău la adresa md.job@cchellenic.com cu mențiunea Analist Vânzări. APLICĂ ACUM
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide