Specialist import-export

HR-Consulting №4049605, 1 iulie 2016
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
HR Consulting, agentie de recrutare in Moldova care activeaza din anul 1995 este in cautare pentru pozitia de Specialist Import- Export, pentru clientul sau.
Profilul companiei: companie internationala, in domeniu producerii automative, numarul de salariati 500-700, in Chisinau.

Specialist Import-Export

Responsabilitati:
• Pregatirea documentelor de export/import (facturi, packing list, certificate etc) pentru fabrica
• Mentinerea legaturii cu declarantul vamal pentru organizarea exporturilor/importurilor
• Mentinerea evidentei exporturilor/importurilor necesare pentru fabrica
• Mentinerea evidentei a documentelor de import/export - declaratii vamale, facturi, packing list – prin indosariere si prin evidenta electronica
• Transmiterea documentelor de import/export catre celelalte departamente conform procedurilor interne
• Tine legatura cu furnizorii externi pentru livrarea marfurilor conform cerintelor (cantitative, calitative, termen de livrare, timp de tranzit)

Cerinte:
• Experienta in colaborarea cu autoritatile vamale, min 2 ani
• Experienta in activitatea de import/export si cunoasterea legislatiei vamale in special la o fabrica de produce va constitui un avantaj
• Cunostinte avansate de limba engleza
• Cunostinte avansate operare PC
• Abilitati de organizare si comunicare
• Abilitati de negociere
Oferta:
• Salariu avantajos, posibilitatea de crestere foarte mare
• Training-uri de dezvoltare in Moldova si Romania, la compania mama
• TeamBuilding-uri in tara si strainatate
Daca sunteti interesati va rugam sa ne transmite-ti cv pe adresa tt40@search4staff.com
Codul pozitiei, SIE. Telefon 060422844, candidatii selectati vor fi chemati pentru interviu
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide