Medic psihoterapeut

AO "The Moldova Project" №11308133, 18 февраля 2022
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 3 лет
Зарплата: Не указана
График: Гибкий график
Место работы: На территории работодателя
Asociația Obștească „The Moldova Project” (TMP) anunţă concurs de angajare pentru funcția de Medic Psihoterapeut.
În ultimii ani, lucrând cu familiile vulnerabile din mediul rural, Asociația noastră se confruntă tot mai des cu cazuri în care membri ai familiilor beneficiare, în special adulți, prezintă simptome evidente ale unor probleme de sănătate mintală (inclusiv multe dependențe de alcool, dar nu numai). În multe dintre cazuri, problemele sunt prea complexe pentru a putea fi rezolvate doar cu ajutorul psihologului, fiind vorba, inclusiv, de boli mintale grave nediagnosticate. Șansele ca familia în care unul sau ambii părinți suferă de asemenea probleme să fie reabilitată sunt foarte mici, copiii lor rămânând constant în pericol de neglijență, abuz, etc. De aceea, avem nevoie deosebită de un colaborator cu studii medicale și licență în psihoterapie (cognitiv comportamentală sau similară) care să poată consulta beneficiarii noștri, stabili diagnosticuri, prescrie tratamente, monitoriza pacienții, și realiza ședințe de psihoterapie cu unii dintre ei.
Colaboratorul va lucra într-o echipă multidisciplinară care include un art-terapeut, un psiholog, autorități publice locale, și alți actori comunitari, care vor aborda aceiași beneficiari și aceleași familii vulnerabile din altă perspectivă, rezultatele fiecăruia fiind astfel multiplicate de efortul concomitent al colegilor. Intervențiile vor avea loc în teritoriu, la domiciliul beneficiarilor sau în alte locații din satele lor, transportul fiind asigurat de Asociație. Pentru început, prevedem o colaborare part-time, de aceea, specialiștii cu propriul cabinet sau care prestează servicii în alte instituții sunt bineveniți.
Suntem o Asociației care investește mult în beneficiarii și echipa sa, și ne dorim un coleg/colegă pe măsură! Rugăm pe cei care nu se potrivesc descrierii și nu întrunesc cerințele să nu aplice! Mulțumim!

Alte detalii:
Locul desfășurării activității: la domiciliul beneficiarilor sau alte locații din satele lor;
Tipul de activitate: part-time;
Perioada de angajare: pe termen lung (foarte important!);
Disponibilitatea postului: imediată;
Data limită pentru aplicare: 22.02.2022;
Studii: Licență în medicină (psihiatrie clinică); specializare suplimentară în psihoterapie cognitiv-comportamentală sau similară;
Experiență: minim 3 ani de experiența de lucru într-un rol similar;

Cerințe:
- este ghidat în munca de zi cu zi de acte normative și materiale specifice serviciului prestat;
- capacitatea de a planifica, monitoriza, și raporta;
- cunoștințe avansate MS Office ( Excel, Word, etc) și Google Drive (foarte important);
- respectarea confidențialității beneficiarilor;
- o atitudine respectuoasă și fără prejudecăți față de persoane din categorii sociale vulnerabile.
Responsabilități:
- desfășurarea evaluării beneficiarilor prin aplicarea instrumentelor specifice;
- stabilirea diagnosticurilor;
- prescrierea tratamentelor medicamentoase și monitorizarea pacienților;
- organizarea și desfășurarea activităţii de psihoterapie individuală sau de grup, la necesitate;
- participarea la ședințele multidisciplinare locale și raionale organizate pe cazurile beneficiarilor Asociației;
- conlucrarea cu Autoritățile Tutelare Locale, Autoritățile Tutelare Teritoriale, SAP, școli, grădinițe, medici, poliția;
- anunțarea Președintelui Asociației, a poliției și ambulanței în cazul în care beneficiarul afirmă sau sugerează vreo intenție de a pune în pericol viața sa sau a altora;
- respectarea tuturor normelor Codului Deontologic al profesiei.

Oferim:
- Un mediu foarte pozitiv de lucru, cu colegi respectuoși și prietenoși;
- Salariu motivant ce poate fi ajustat în timp pe măsura rezultatelor;
- Activități de teambuilding, variate și cu adevărat memorabile;
- Posibilitatea de a participa în paralel la cursuri de perfecționare profesională;
- Echipă pasionată de ceea ce face și determinată să producă cu adevărat schimbări în viețile familiilor social-vulnerabile;
- Oportunitatea de a te afirma și de a dezvolta propriile abilități și idei în cadrul Asociației, dar și de a dobândi cunoștințe noi în domeniul social.

Procesul de selecție a candidatului:
CV-ul şi scrisoarea de motivare ale candidatului/ei se vor expedia prin e-mail la adresa: office.themoldovaproject@gmail.com, până la data de 23.02.2022
Titlul mesajului trebuie să conţină numele & prenumele candidatului și funcția la care se aplică.
Mulțumim tuturor celor interesați. Doar candidații preselectaţi vor fi invitaţi la interviu.
Mult succes!
Телефон:
+373 602 77 033
Контактное лицо:
Steliana
Сайт:
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть