Web designer

confidential №728720, 24 декабря 2012
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Responsabilitati
- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- realizeaza bannere simple sau rich-media
- modifica textele de pe web site-uri in colaborare cu echipa
- comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora
Cerinte
- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- cunoasterea unuia dintre urmatoarele limbaje de programare : HTML, XHTML, CSS, jQuery, HTML5.
- Abilitati de utilizare a cel putin doua programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Paint Shop Pro, Macromedia Freehand, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe PageMaker, Adobe InDesign, MS Powerpoint, Macromedia Director, Flash.
- Studii superioare
- minim 1 an de experienta
- portofoliu de lucrari
- limba engleza (avantaj)
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita
Beneficii Oferite
- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть